Hakkımda

Cahil Okur’dan herkese selamlar...

İnsan kendini nasıl anlatır? Zor değil mi? Bende şu satırları yazarken baya bir zorlandığımı ifade etmem lazım.

Bendeniz Nihat, nam-ı diğer Cahil Okur. “Moda olanı değil de, kafasına eseni okuyan bir kitap kurdunun kendince yorumları” diye anlatırım kendimi sosyal medya hesaplarımda. Aynen de öyle! Kafam neye eserse onu okurum. “Yeni çıkan hayranları”ndan olmadım hiçbir zaman. Bazen bir kitabı yıllar sonra fark etim hayran olduğum bolca olmuştur.

Neden “Cahil Okur”? Cahil lafını duyanlar bazen bunu kötü anlamda kullanabiliyor. Lakin yine de bu isimde ısrarcıyım. “Cahil Okur”um çünkü onca yıllık okuma serüvenime rağmen okuyamadığım milyonlarca kitap, görmediğim milyonlarca evren var. Bu nedenle ne yazık ki “Cahil Okur” olarak devam edeceğim.

Kimim Ben?


1987 yılında Manisa’nın Soma ilçesinde doğdum. İlk ve orta öğretimimi Soma’da gördükten sonra, Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitim almak için Konya’ya gittim 2006 Eylül ayında.

Kasım 2006’dan itibaren de sektörde çalışmaya başladım. 9 yıllık bir spor muhabirliği, köşe yazarlığı, radyo programcılığı, TV sunuculuğu ve spor yorumculuğu yaptım. Lakin bazı özel durumlar nedeniyle artık yeniden Soma’dayım ve mutluyum : )

Neden Yazıyorum?Bununla ilgili olarak şöyle demiştim bir MİM yazısında “Yazmak bende bir hastalık. Yaklaşık olarak 10 sene kadar Konya’da spor muhabirliği yaptım. Bu süre içinde de binlerce habere ve yüzlerce köşe yazısına imza attım. Sonrasında bazı ailevi sebeplerle meslekten kopunca yazma açlığımı gidermem gerekiyordu. Bende bir blog açarak okuduğum kitapları yorumlamaya başladım. Daha önceleri bir spor blogum vardı ancak bu kadar ciddi bir şekilde onunla ilgilenemiyordum. Cahil Okur benim bir nevi kalfalık eserim gibi bir şey şu an için. İşin özeti bendeki bir mesleki hastalık, yazmadan duramıyorum. Küçük yaşlardan bu yana tuttuğum birçok ajandam var. Kafama estikçe karaladıklarım çoktur.” Hala aynı kanıdayım. 

3 yorum:

 1. Benimde sizinkiyle aynı paralel giden durumların mevcut bunlardan en büyük özelligim kafama estiği gibi tüm gerilim tarzında,ki kitapları okumak CAHİL OKUR ismini ilk defa duymama rağmen negatif anlamda bir düşünce aklımdan açıkçası geçmedi desem :) Bende anormalim sanırım hakkımda kısmı farklı olmuş bir çok done sizinle ilğili öğrenmiş oldum. Yüreginize sağlık tüm yazınız için Bu arada son cümlem En korktuğum olay Mim sanırım ...

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Kağıdımız doldukça mutlu oluyoruz ama farkında olmadan kendimizi de ele veriyoruz. Görebilenler için satır aralarında bambaşka bir yazı beliriyor, bize dair.
  Yazmaya devam yani, takipteyim:)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız Bizim İçin Önemlidir

Blogger tarafından desteklenmektedir.