MİM 2 : Gitmek İstediğiniz Hayali Dünya


MİM, Orta Dünya, Pandora, İkran, Rohan, Rohirim, Eowen, Theoden, Gandalf, J R R Tolkien, Yüzüklerin Efendisi,

Cahil Okur’dan selamlar arkadaşlar. Sevgili Kore Fenomeni’nin  “Mutlaka sende yapmalısın bunu” dediği için ve geciktirdiğim için ettiği sitem sonrası hızlandırdığım MİM yazımla karşınızdayım. 

Lafı çok fazla uzatmadan hemen MİM sorularına ve yanıtlarına geçelim.

 1. Gitmek istediğiniz bir hayali dünya var mı?  Varsa neresi olsun isterdiniz?

Hadi ama elbette var. Bu kadar fantastik edebiyat ürünü okuyan bir adamın elbette hayallerini süsleyen bir dünya mevcut. Bu dünya da öncelikle Orta Dünya! Ben tam bir Tolkien hayranıyım. Bu nedenle de Orta Dünya benim içinde var olmayı en çok isteyeceğim dünyalardan bir tanesidir. Bunun birçok nedeni var burada sıralamaya başlasam baya uzun bir liste olacaktır. O nedenle Orta Dünya diyerek sonlandırayım kısacıktan. Belki ileride bu konuyla ilgili bir yazı yazarım.

Bir diğer hayali dünya ise kesinlikle Pandora olurdu. Bunun aslında öyle fazlaca nedeni yok. O “mavi”lerden biri olmayı isterdim açıkçası. O doğa harikalarının arasında tüm yaşamını geçirmek mükemmel olurdu. Birde elbette İkran’lar var! Düşünsene bir İkran’a bindiğini!!!  Muhteşem olurdu muhteşem…
MİM, Orta Dünya, Pandora, İkran, Rohan, Rohirim, Eowen, Theoden, Gandalf, J R R Tolkien, Yüzüklerin Efendisi,


 1. Sevdiğiniz filmde/dizide hangi karakter olmak isterdiniz ya da kendi karakterinizi yazabilir misiniz?

Dedim ya ben tam bir Tolkien hayranıyım ve Orta Dünya’da yer almak isterdim diye. Bu nedenle kesinlikle bir Rohirim (At Beyi) olmak isterdim. Öyle çok yükseklerde gözüm yok açıkçası, kendi halinde bir at beyi olmak bana yeterdi. Atlara hayranım, Rohan Süvarilerine ise ayrıca hayranım. Şu alttaki sahneyi izleyin mutlaka, sizde bana hak vereceksiniz.


 1. Sevdiğiniz bir romanda/masalda hangi karakter olmak isterdiniz?

Eğer ille de bir isim vermek gerekirse Éomer (Rohan Kralı Théoden'in yeğeni ve başkomutanı.) Hani şu dev gibi abi var ya; Miğfer Dibi Savaşı’da Gandalf’ın “Kral Theoden bir başına” sözlerine “Hiçte değil. Rohirim!” diye yanıt veren abi, he işte o J  Buraya da onun videosunu koyalım bari… 1. Gerçek hayatta başka biri olarak doğmak şansınız olsaydı, kendiniz dışında kim olarak, nerede doğmak isterdiniz?

MİM’in en zor sorusu bu gerçekten, nasıl cevap vermem gerektiğini bilmiyorum. Kendi ülkemde olmak isterdim gene ama biraz daha önce mesela 1100 - 1200 yılları gibi. Nedenine gelince bir akıncı olmayı dilerdim. Hep hayran kalmışımdır onlara. Roharim’i sevmemin nedenlerinden biride bu beklide. At üstünde savaşmaları…


 Bende o zaman kimleri mimliyorum; 

13 yorum:

 1. Oleee! Gördük sonunda hayali dünyanın, gerçi sinyalleri vermiştin ama kaleme döküşün, bize sunumun çok güzel olmuş. Tolkien, Rohan Süvarileri, avatar eşimde pek sever, ondan haberim var ama zoraki oluyor biraz :) Çok teşekkürler, gelsin sıra haftanın bloğuna hihihihiii

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onun içinde bir planım var ama şimdilik dursun :) Yorgun ve yaşlı bir adamım ben. Sabahta iş var malum. Onu da yarına bırakalım

   Sil
  2. Hiç acelesi yok, yaşlılık mı, o da ne ki? Yorgunluk ise ok! :) Ne zaman istersen hay hay!

   Sil
 2. Çok güzel bir mim olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Yağmur Tozu, bepenmene sevindim

   Sil
 3. Tam da tahmin ettiğim gibii :) Orta Dünya diyince sen, sen diyince Orta Dünya geliyo aklıma zaten :D mim için çok teşekkürlerr ben de yapcam en kısa zamanda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle küçük kardeş :) Ne yapalım bu yaşlı adamda o dunyada var olmak isterdi

   Sil
 4. Ben de yapayım o zaman, bakalım neler çıkacak :)

  YanıtlaSil
 5. Güzel, keyifli bir mim bu... :) Sorular cevaplar... :)

  Ve bir blog klasiği olarak, ben de bloguma beklerim diyerek sevgiler yolluyorum... :)

  YanıtlaSil
 6. Yüzüklerin Efendisi kitaplığımda okunmayı bekliyor ama filmlerini severek izlemiştim. Eomer'i de çok severim. Hatta oyuncunun gerçek hayattaki halini görünce bayağı şaşırmıştım :-) Filmden koyduğun iki sahne de çok güzel. ikisi de insanı acayip gaza getiriyor :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tek kitap halinde almıştınız değil mi? :) Okuyun mutlaka ben yakında tekarar okumayı planlıyorum

   Sil

Yorumlarınız Bizim İçin Önemlidir

Blogger tarafından desteklenmektedir.